Przejdź do treści

Atrybut ALT

Atrybut ALT, odnosi się do alternatywnego tekstu, który jest przypisywany do elementu graficznego na stronie internetowej. Jest to tekst, który jest wyświetlany, gdy element graficzny nie może być załadowany lub nie jest dostępny dla użytkownika.

Atrybut ALT przyczynia się do poprawy dostępności i optymalizacji stron internetowych dla wyszukiwarek. Jest to tekst alternatywny, który pojawia się, gdy element graficzny, na przykład obrazek, nie może być wyświetlony. Atrybut ALT jest nie tylko przydatny dla osób korzystających z czytników ekranowych, ale również dla wyszukiwarek, które korzystają z tych tekstów, aby zrozumieć, o czym jest dany obrazek.

Ważne jest, aby atrybut ALT był dobrze sformułowany i opisywał zawartość obrazka w sposób zwięzły i opisowy. Dobrze skonstruowany tekst alternatywny może poprawić widoczność strony w wynikach wyszukiwania, ponieważ wyszukiwarki mogą indeksować i rozumieć zawartość obrazka na podstawie opisu w atrybucie ALT.

Ponadto, atrybut ALT może również przyczynić się do lepszej konwersji, ponieważ użytkownicy, którzy nie mogą wyświetlić obrazka, będą mieli możliwość zrozumienia, o co chodzi w danym elemencie graficznym. Może to zachęcić ich do interakcji z treścią lub wykonywania określonych działań, takich jak kliknięcie w link lub przycisk.

Przykład wdrożenia atrybutu ALT do opisu zdjęcia zespołu marketingowego:

<img src="zespol-marketingu.jpg" alt="Zespół marketingowy podczas pracy nad projektem" />
Ta strona używa cookies.

Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień w przeglądarce. Więcej informacji.